V roku 2016 sme s Baumitom odštartovali Baumit klub. Je to koncept určený na podporu a vzdelávanie malých spracovateľov, živnostníkov a remeselníkov, ktorí pri svojej práci využívajú výrobky Baumit.

Pre rok 2017 sme vytvorili dlhodobú (máj – november) súťaž Baumit Life, ktorá je určená na podporu predaja fasádnych omietok a farieb Baumit Life.

Súťaž je určená pre členov Baumit klubu a má niekoľko úrovní:

  1. účastník nakupuje vedrá s produktmi a zbiera body na svoj účet. Počas roka je niekoľko žrebovaní o rôzne ceny, účastník je zaradený do žrebovania, ak má minimálny zadefinovaný počet bodov. Celkovo sa hrá o viac ako 1000 ks atraktívnych a zároveň užitočných cien.
  2. V mesiacoch júl – august bude na cestách Baumit hliadka. Účastníci môžu nahlásiť adresu stavby, na ktorej práve pracujú. Ak budú mať šťastie, Hliadka ich navštívi a odovzdá im extra odmenu.
  3. Účastníci majú možnosť umiestniť fotografie svojich projektov na interaktívnej mape. Čím viac svojich projektov účastník prihlási, tým väčšiu má šancu vyhrať hlavnú cenu. Tou je automobil Volkswagen Caddy.

Kampaň odštartovala v rozhlase. Jeden spot je určený pre spracovateľov a druhý pre investorov – majiteľov rodinných domov. Komunikácia na spracovateľov ešte zahŕňa inzerciu, online kampaň, plagát do stavebnín a osobitnú brožúru. Samozrejmosťou je oslovenie existujúcich členov Baumit klubu online nástrojmi.

Hlavným komunikačným rozhraním je mikrostránka baumitklub.sk, kde účastníci – členovia Baumit klubu – získajú detailné informácie a môžu sa prihlásiť do svojho účtu. Tam sledujú svoj bodový stav a pridávajú svoje projekty.

Interaktívna mapka s projektmi slúži aj majiteľom rodinných domov. Môžu sa na nej inšpirovať hotovými projektmi alebo na nej nájsť svojho budúceho dodávateľa fasádnych prác.